KODY PROMOCYJNE POSZUKIWANE

Zainteresowanie promocjami nie słabnie. Zdecydowana większość Polaków chętnie korzysta z promocji i kodów rabatowych na usługi i codzienne zakupy.

rabatowych

69 proc. Polaków chętnie skorzystałoby z kodu rabatowego na zakupy, zamieszczonego w papierowej gazetce sklepu – wynika z badania zrealizowanego na internetowym panelu Ariadna. Ale promocji, w tym kodów szukamy zarówno offline, jak i online. Aż 44 proc. przegląda pod tym kątem aplikacje sklepów lub sieci handlowych.

Podobnie jest w wypadku usług. Również w tym kontekście chętnie korzystamy z promocji. Na pytanie: Czy skorzystał/a/byś z usługi zareklamowanej ulotką z kodem rabatowym wrzuconą do skrzynki na listy? „Tak” odpowiada 57 proc. badanych (a „nie” jedynie 15 proc.).

Oczywiście wysokość rabatu na kuponie ma wpływ na zainteresowanie zakupem produktu, czy usługi. Według ponad połowy badanych minimalna wartość rabatu powinna wahać się między 16 a 25 proc. aby skłonić ich do zainteresowania ofertą.

Inne tegoroczne badania pokazują, że generalnie wzrosło zainteresowanie Polaków promocjami i wyraźnie częściej – niż przed dwoma, trzema laty – przeglądają gazetki sieci handlowych. W 2020 roku 51 proc. dorosłych Polaków przynajmniej raz w tygodniu przeglądała gazetki promocyjne supermarketów, dyskontów i innych sklepów. Teraz jest to 63 proc.

Obok popularności gazetek papierowych równolegle rośnie popularność aplikacji poszczególnych sklepów jak i tych, które agregują oferty promocyjne różnych marek. O ile z tych pierwszych chętnie korzysta 59 proc. konsumentów, o tyle z aplikacji sieci handlowych 35 proc. Przy czym częstotliwość korzystania z aplikacji wzrosła o 9 pkt. proc. na przestrzeni ostatnich trzech lat.

Wykres „Czy skorzystał/a/byś z kodu rabatowego na zakupy, zamieszczonego w papierowej gazetce Twojego ulubionego sklepu?”

kodu

Badanie przeprowadzone na panelu Ariadna na ogólnopolskiej próbie liczącej N=1041 osób. Kwoty dobrane wg reprezentacji w populacji Polaków w wieku 18 lat i więcej dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania. Termin realizacji: 20-23 października 2023. Metoda: CAWI.

  • Badanie: Stosunek Polaków do drukowanych materiałów reklamowych 2023. Czytaj dalej.